Потписани уговори - Добој први обезбиједио посао за потомке погинулих бораца (ФОТО/ВИДЕО)

Уговоре је потписао градоначелник Добоја Борис Јеринић који је рекао да је на конкурс пријављено 11 лица и да је свима одговорено.
Уговори су потписани у присуству предсједника Владе Републике Српске Саве Минића, министра рада и борачко-инвалидске заштите Радана Остојића, министарке пољопривреде, шумарства и водопривреде Анђелке Кузмић и предсједника СНСД-а Милорада Додика.
Присуствовали су и посланици у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ Обрен Петровић и Сања Вулић.
Минић је рекао да руководство Добоја има слуха за најрањивије категорије борачке популације и да ће се лично залагати да свих 500 пријављених кандидата буде и збрињено.
Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић присуствоваo je данас у Добоју потписивању уговора о запошљавању са лицима из категорије породица погинулих бораца са подручја града, која ће своје радно ангажовање наставити у Градској управи Добој.
— Влада Републике Српске (@Vlada_Srpske) June 21, 2026
Премијер Минић је рекао да ово… pic.twitter.com/jpACHrryhI
Минић је рекао да ово није само формално потписивање уговора, већ потврда опредјељења руководства и институција Републике Српске да буду уз породице оних који су дали највећу жртву за Српску.
- Наш је дуг да водимо рачуна о дјеци погинулих бораца и да им обезбиједимо прилику да својим знањем, радом и способностима граде сигурну будућност - поручио је Минић.
Подсјетио је да је Влада Републике Српске преузела обавезу да у 2026. години буде запослено најмање 500 лица из категорије дјеце погинулих бораца и поручио да ће тај посао бити завршен у најкраћем року.
- То није само број који смо поставили као циљ, већ израз наше одговорности и трајне бриге према породицама које су поднијеле највећу жртву у стварању и одбрани Републике Српске - истакао је Минић.
Остојић је позвао локалне заједнице да се укључе у рјешавање питања запошљавања дјеце погинулих бораца које је од општег јавног интереса.
- Постоји обећање институција Републике Српске да ћемо сходно јавном позиву који је трајао око пола године ове године имати обавезу да запослимо 500 дјеце - рекао је Остојић.
Додик је рекао да Република Српска бригом о борачким категоријама показује своју одговорност, али и способност и хтијење да то и настави.
- Данас у Добоју потврђујемо да настављамо да рјешавамо питање запошљавања дјеце погинулих бораца. До сада су запослене десетине хиљада лица из ове категорије, а наш циљ је да кроз запошљавање преосталих 500 дјеце завршимо овај важан процес - истакао је он.
Брига о породицама погинулих бораца није само наша обавеза, већ трајна дужност Републике Српске.
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 21, 2026
Данас у Добоју потврђујемо да настављамо да рјешавамо питање запошљавања дјеце погинулих бораца. До сада су запослене десетине хиљада лица из ове категорије, а наш циљ је да кроз… pic.twitter.com/vTjeE0Q5Ls
Додик је поручио да Република Српска остаје посвећена очувању достојанства борачких категорија и пружању подршке породицама које су поднијеле највећу жртву за нашу слободу и Српску.
