Сјећање на 13 убијених Срба у усташком злочину код Требиња не блиједи ни након 85 година

Тада су удруженим снагама усташе и Муслимани из тог краја на превару прво довели 13 угледних Требињаца пред Придворачку јаму, да би их потом на најмонструознији начин убијали и бацали у јаму.
- Људи који су тада страдали, мало су помињани, али нико не обраћа пажњу на трауму коју су преживјели имали, наши родитељи, наши дједови, бабе, једноставно нису могли да причају о томе - рекао је Жељко Шакота, потомак.
Градоначелник Требиња Мирко Ћурић рекао је да је за младе генерација обавеза на наставе обиљежавање оваквих датума и да они који су убијени никада не смију бити заборављени.
- Да генерације које долазе не забораве шта се дешавало у претходном периоду, зашто су страдали, страдали су само зато што су били Срби. И овдје као што видимо на споменику нису се бирале ни године, ни други разлози, од 18 година па надаље, људи су убијани на најзвјерски могући начин - рекао је Ћурић.
