24/06/2026 | 18:31 ⇒ 19:52 | Аутор: РТРС
Делегација МУП-а Српске посјетила 1. Специјални пук полиције у Москви (ФОТО)
Делегација Министарства унутрашњих послова Републике Српске, предвођена министром Жељком Будимиром и директором полиције Синишом Кострешевићем, посјетила је данас 1. Специјални пук полиције Главне управе Министарства унутрашњих послова Руске Федерације за Град Москву.

Делегација МУП-а Српске посјетила 1. Специјални пук полиције у МосквиФото: Уступљена фотографија
Током посјете представници МУП-а Републике Српске информисани су о организацији, надлежностима и начину рада ове специјалне јединице.
У оквиру Специјалног пука, презентован је и рад Батаљона туристичке полиције и Коњичког батаљона, саопштено је из МУП-а Српске.
Посебну пажњу привукла је и посјета Московској омладинској антинаркотичкој платформи и Центру асистивних технологија "Феникс".
Ријеч је о превентивној платформи Главне управе МУП-а Руске Федерације за Град Москву, усмјереној на едукацију младих о штетности и опасностима злоупотребе наркотичких средстава.
