Остојић: Српска историја саткана од битака за одбрану слободе (ФОТО)

Остојић је истакао је да је још за вријеме битке на Косову пољу дефинисано да је највећа вриједност за српски народ слобода и да тај косовски завјет српски народ прати кроз историју.
- И још косовски јунаци одлучили су да је боље бити слободан у царству небеском, него живјети у ропству - рекао је Остојић, на пријему за 15 генерала Војске Републике Српске који је уприличила Борачка организација.

Свечани пријем за 15 генерала организовала је Борачка организација Републике Српске.
На пријему за генерале Војске Републике Српске, он је навео да је ријеч о људима који су у вријеме Одбрамбено-отаџбинског рата стајали на челу Војске и дали огроман допринос да народ данас живи у слободи и има Републику Српску.
- Без њихових планова и вођства не би се могла извојевати побједа, одбранити вјековна огњишта и спријечити геноцид. Без њих данас не би постојала слобода, ни Република Српска - рекао је Остојић.
Предсједник Предсједништва Борачке огранизације Републике Српске Милован Гагић рекао је да су генерали Војске Републике Српске неко ко је, уз борце, дао огроман допринос и одлучивао у најтежим моментима у одбрани Републике Српске у којој данас српски народ живи слободно.
Он је навео да генерали сигурно могу дати корисне савјете када је ријеч о три циља БОРС-а, а то су очување Републике Српске, његовање традиције и чување истинитих историјских чињеница, као и унапређење положаја борачке популације.
- Војсци Српске било од 20 до 24 генерала највише, што је мали број у односу на број војника. Без бораца, припадника полиције, народа и политичког руководства Српске не бисмо остварили то што јесмо, а то је државна творевина Република Српска - рекао је генерал потпуковник у пензији Саво Сокановић.
Поручио је да и даље стоје на располагању да својим искуством и знањем допринесу у даљем очувању Републике Српске без које нема среће за српски народ на овим просторима.
