Минић: Одбрамбено-отаџбински рат вођен под видовданским завјетом (ВИДЕО)

- Честитам Видовдан, поготово мојим саборцима. Видовдански завјет је нешто што је у нашој култури и традицији остало као симбол да се дође кад треба да се брани свој народ. Мислим да је и Одбрамбено-отаџбински рат управо под тим завјетом вођен - рекао је Минић.
Истакао је и да се увијек треба сјетити да они најбољи, најхрабрији нису међу нама и да је зато постоји обавеза да се та жртва поштује и да се ради на томе да не буде узалудна.
- Српски борац је увијек био под правом заставом. Наша тробојка је била на правој страни историје у сваком могућем рату. Никада нисмо били на страни нацизма, фашизма - рекао је Минић након што је у манастиру Милошевац код Приједора присуствовао прослави крсне славе Војске Републике Српске и Трећег пјешадијског Република Српска пука.
Указао је и да официри, подофицири и војници Трећег пјешадијског Република Српска пука сада баштине традицију српског војника.
Нагласио је историјски значај овог дана, али исто тако и на обавезу оних који су на власти да поштују српског борца.
