Маричић: Хиљаде Бањалучана нема воду, а у Водоводу се хвале "озбиљним радом"

- "Озбиљан" и "системски" рад довео је, већ на почетку љета, до рестрикција и несташица воде за хиљаде становника поткозарских мјесних заједница који су, чак, и критиковани због потрошње воде на тропским врућинама - истакао је Маричић.
Стање у Водоводу је, каже, катастрофално, плате радницима касне, тражи се одгода плаћања дугова јер је предузеће у финансијској дубиози.
- Иако је одобрено повећање цијене воде, пословна година завршена је вишемилионским губитком, а милиони се дугују и добављачима. Нема новца ни основних средстава за рад што је посљедица лошег руковођења овим предузећем али и чињенице да су, због прикупљања политичких поена, прикључци бесплатно дијељени. Погубно руковођење Водоводом данас плаћају Бањалучани тако што плаћају скупљу воду што је посебно апсурдно за суграђане који је, ових дана, немају и који се оптужују да је прекомјерно троше. Оно што је прекомјерно потрошио Водовод, уз незнање да ријеши проблеме са водоснабдијевањем и позитивно послује, на крају је и довело до ове ситуације - нагласио је Маричић.
Док дугови расту, а новца нема, и док хиљаде Бањалучана нема воде, хвалити се стабилним пословањем и добрим резултатима је, у најмању руку, неумјесно, навео је Маричић.
