Зеленортска Острва први тим у 21. вијеку који се пласирао у плеј-оф без иједне побједе

Посљедњи пут то се догодило на Свјетском првенству 1998. године када је репрезентација Чилеа у групи ремизирала са Италијом (2:2), Аустријом (1:1) и Камеруном (1:1), прије него што је у осмини финала изгубила од Бразила (1:4).
Зеленортска Острва ремизирала су са Саудијском Арабијом (0:0) и заузела друго мјесто у Групи Х са три бода.
Током групне фазе одиграла су неријешено и са Шпанијом (0:0) и Уругвајем (2:2).
У осмини финала Зеленортска Острва ће играти против актуелног шампиона, Аргентине.
Селектор фудбалске репрезентације Зеленортских Острва Педро Бубиста изјавио је данас послије проласка у шеснаестину финала Свјетског првенства да је поносан на све што је урадила његова екипа, као и да је показала да ништа није немогуће.
- Поносан сам на све што смо постигли. Морамо да будемо задовољни, завршили смо групу фазу без без пораза. Недостајао нам је један гол у посљедњој и тешкој утакмици, да будемо још успјешнији, али и овако смо пресрећни. Представљамо наше острво, али такође представљамо и Африку. То је извор огромног поноса - рекао је Бубиста.
Он је навео да је један од циљева његове репрезентације био покаже да се у тој држави игра квалитетан фудбал.
-Ово показује да чак и најмање државе могу да докажу да ништа није немогуће када имате снагу, одлучност, фокус, вољу и отпорност. Ми смо мала држава, али се боримо за оно у шта вјерујемо и што желимо да постигнемо. За нас ништа није немогуће. Успјели смо захваљујући организацији и тимском духу. Имали смо одлучност и одсуство страха. Рад даје човјеку достојанство, а сви играчи су разумели важност свакодневног рада. Наша земља и народ треба да буду поносни на невјероватне ствари које раде ови момци - изјавио је Бубиста.
Бубиста је истакао да ће његова селекција против браниоца титуле Аргентине наставити да игра као и до сад уз исту вољу и жељу.
