Отворен Међународни пливачки митинг у Бањалуци

Пливачки митинг отворила је помоћник министра за спорт Републике Српске Данијела Ћапин која је поручила да оваква такмичења имају посебан значај јер окупљају врхунске спортисте из различитих земаља, промовишу пријатељство, међусобно уважавање и вриједности као што су дисциплина, посвећеност и поштена борба.
Она је додала да је овај спортски догађај финансијски подржало Министарство породице, омладине и спорта Српске, те да се њиме не промовише само пливање, већ и Бањалука и Република Српска као успјешни домаћини међународних спортских манифестација.
Ћапинова је такмичарима пожељела много успјеха и да остваре најбоље резултате.
- Нека побиједе најбољи, у духу фер плеја и спортског надметања - поручила је Ћапинова.
Организатор је Пливачки клуб "Борац".
