latinica  ћирилица
24/06/2026 |  15:50 ⇒ 15:50 | Аутор: СРНА

Јавор: Када Бакир хвали папир из Сарајева, јасно је против кога је писан

Градоначелник Приједора Слободан Јавор рекао је да је занимљиво како се Бакир Изетбеговић ових дана јавно хвали документом потписаним у Сарајеву, а још је занимљивије ко је на тај документ ставио свој потпис, истичући да Бранко Блануша и Драшко Станивуковић данас више не морају ни да објашњавају с ким су и за шта су.
Слободан Јавор - Фото: РТРС
Слободан ЈаворФото: РТРС

- Довољно је да грађани Републике Српске виде ко их хвали, ко их брани и ко се њиховим потписом поноси. А када се Бакир Изетбеговић нечим хвали, онда је сасвим сигурно да то није добро ни за Републику Српску ни за њен народ - изјавио је Јавор.

Он је констатовао да су Блануша и Станивуковић показали да су спремни да зарад власти пактирају са сваким, па и са Бакиром Изетбеговићем и политичким Сарајевом, које годинама ради на слабљењу Републике Српске.

- У тој њиховој политици више нема ни принципа, ни достојанства, ни црвене линије. Остала је само гола жеља да се по сваку цијену дочепају власти, па макар их до ње водили они који отворено раде против Републике Српске, њених институција и њених уставних права - нагласио је Јавор.

Посебно је важно, указао је он, да грађани Републике Српске разумију и оно што се крије иза увијених фраза о европском путу, владавини права и уставном поретку.

- Иза тих формулација не стоји ништа друго до обећање политичког Сарајева да ће уз помоћ нелегитимних и лажних институција, монтираних процеса, притисака и напада на Републику Српску покушати да на власт доведе своје политичке партнере из Републике Српске. Бакир Изетбеговић им не нуди побједу на изборима, јер и сам зна да до ње не могу доћи. Он им нуди силу, политичко правосуђе и наставак удара на Републику Српску - упозорио је Јавор.

Зато је, каже он, данас све потпуно јасно - док предсједник Милорад Додик и СНСД упорно позивају на национално јединство и окупљање око Републике Српске, Станивуковић и Блануша не само да на те позиве не одговарају, него својим потписима потврђују да су изабрали другу страну.

- Нису хтјели да буду дио јединственог фронта окупљеног око Републике Српске, већ су изабрали да буду дио фронта окупљеног око Бакира Изетбеговића и политичког Сарајева - додао је Јавор за Срну.

Он је рекао да ће зато Република Српска и овај пут знати да препозна ко је брани, а ко је продаје за шаку власти.

- Окупљена око СНСД-а и своје демократске воље, Република Српска ће поново поразити сваки покушај да јој власт кроје Бакир Изетбеговић, Драшко Станивуковић и Бранко Блануша, ма гдје тај пакт био потписан и ма како га покушавали упаковати - поручио је Јавор.